Ile przetrwają domy kanadyjskie?

Ile przetrwają domy kanadyjskie?
Opublikowany: poniedziałek, 25 września 2017 // Wyświetlony: 21

Czas użytkowania ma bardzo ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o budynek mieszkalny. Z tego względu z pewną rezerwą patrzy się na wszelkie nowości i na wszelkie rzadziej spotykane technologie. Z domami murowanymi nie ma tego problemu. To tak popularna technologia, że wie się o nich wszystko, a czas użytkowania to w ich przypadku akurat jedna z największych zalet. Budynki z drewnianym szkieletem mogą posiadać żywotność wynoszącą około 100 lat. Jeśli nie potrzebuje się budynku wielowiekowego, to jest to dobra opcja. Może niepokoić, czy nie będą bardziej zagrożone niż murowane przez rozmaite czynniki rodzaju pożar czy wilgoć. Są słabsze pod tym względem, ale i murowane nie są przecież idealnie odporne na wszystko. Wiele zależy od tego, na ile budowa domów kanadyjskich prowadzona była w sposób profesjonalny, czy z dobrej jakości artykułów. To są trwałe, bezpieczne domy, tylko nie o takiej żywotności, jak murowane. Są jednak stawiane o dużo szybciej, a to też jest zaleta.

Murując domy, można szukać przeróżnych możliwości na zaoszczędzenie. Przy tej technologii lepiej tego nie robić, albowiem wpłynie to negatywnie na żywotność domu. Jedynie używanie takiego drewna, jak jest zalecane, i trzymanie się innych wymogów, gwarantuje stabilność i dobrą żywotność domu. Choć i trzeba pamiętać, że nawet dbając o jakość nie osiągnie się żywotności domu murowanego. Czy ten argument przesądzi sprawę? U większości osób w Polsce przesądza. Jednak są i tacy, którzy uznali, że rozmaite zalety tej technologii są na tyle istotne, że warto było postawić taki dom. Drewno wprowadza zdrowy, przyjazny dla człowieka mikroklimat. To jedna z zalet. Jeśli odpowiednio też wykończy się dom, to utrzyma się zbawiennie oddziałujące na siebie i innych lokatorów miejsce. W dodatku w krótkim czasie, bo takie domy stawia się szybko.

wstecz

Podobne artykuły:

  • Wykluczenie roztoczy z domu

    Całkiem usunąć się ich nie da, ponieważ bardzo szybko się namnażają. Można jednak w dużym stopniu ograniczyć ich występowanie, jeżeli będzie się utrzymywać dużą czystość w domu. Dla alergików ma to największe znaczenie. Każdy jednak odczuje ko...

Newsletter