Wykluczenie roztoczy z domu

Wykluczenie roztoczy z domu
Opublikowany: środa, 30 sierpnia 2017 // Wyświetlony: 38

Całkiem usunąć się ich nie da, ponieważ bardzo szybko się namnażają. Można jednak w dużym stopniu ograniczyć ich występowanie, jeżeli będzie się utrzymywać dużą czystość w domu. Dla alergików ma to największe znaczenie. Każdy jednak odczuje korzyść z tego, iż jest czyściej. Roztocza wywołują objawy alergii. One i kurz sprawiają, iż jest mniej przyjemnie w domu. Kurz pogarsza jakość powietrza w domu. Konieczne jest więc systematyczne sprzątanie, jak ścieranie kurzu półek, odkurzanie i mycie podłogi, czyszczenie kanap, foteli, dywanów. Pozbycie się kurzu z nawierzchni gładkich jest łatwiejsze. W przypadku dywanu wnika on w głąb włókien, więc trzeba czyścić go na mokro, czyli szczoteczką z wodą. Delikatnie wodą trzeba również przecierać kanapy. Z tym iż to usunie kurz, ale nie tak dokładnie, żeby poginęły też roztocza. Dobrze jest posiadać w domu odkurzacz czyszczący parą wodną. Para zdezynfekuje i usunie roztocza.

Jeszcze dywan można by było wynieść na mróz, ale to tylko zimą i tylko, kiedy jest mróz. A i tylko dywan, bo kanapy i foteli się przecież nie wyniesie. Jeśli w domu mieszka ktoś z alergią, to musi być i w nim odkurzacz wodny. Używać go przynależy często. Objawy alergii są nie tylko nieprzyjemne, ale też szkodliwe dla zdrowia. Jeśli go nie ma, to najlepiej zrezygnować z dywanów, a kanapy kupić obite skórą. Takie wystarczy przetrzeć delikatnie szmatką w wodą. Jeśli nikt w domu na alergię nie choruje, to usuwanie roztoczy nie jest aż tak bardzo znaczące. Jednak ich brak, staranne usunięcie kurzu, pozbycie się zarodków grzybów, bakterii i staranne usunięcie sierści zwierząt z kanapy oraz dywanów, to wszystko ma znaczenie. Powietrze w domu i całe otoczenie będzie czystsze i zdrowsze. Można wypożyczyć od czasu do czasu ekipę sprzątającą, jeżeli nie ma się odkurzacza wodnego.

wstecz

Podobne artykuły:

  • Ile przetrwają domy kanadyjskie?

    Czas użytkowania ma bardzo ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o budynek mieszkalny. Z tego względu z pewną rezerwą patrzy się na wszelkie nowości i na wszelkie rzadziej spotykane technologie. Z domami murowanymi nie ma tego problemu. To tak popularna t...

Newsletter